Çinden Anılar #1

Çinden Anılar #1

Güzel İnsan Merhaba!

(Bu yazı hiçbir imla, noktalama vs. dikkat edilmeden yazıldı.Zaten site komple öyle. HAHAHA)

Bu yazıda aha bu tonlamaların ne denli önemli olduğunu anlayacan.İnşallah benim gibi olmazsın. Niye dediğimi hikayenin sonunda anlayacan.

Bak şimdi Çin’e daha ilk gidişim tamam mı? Tek başıma gitmişim. Çince desen var ama yok gibi bi şey. Uçakta indim mal gibi kaldım. Ulan ben hep hanzi üstünde pinyin görmüşüm, anlamadığımda pinyinden gitmişim.

Uçaktan indim ama heryer de çince yaziyo ,pinyin falan yok mal gibi kaldım ortada. Ula hiç bir yerde türkçe harf yok, tabelada ingilizce var ama o da ben de yok. Hiç bi şey bilmeden ne bok yemeye geldim la ben buraya demeye başladim. Her neyse aldım valizi çıkişa gittim, otobüsleri ariyom ama bulamiyom. Ordan geçen bir çinliyi çağırdim. dedim qing wen , ula adam bana gülümsedi , dedim ki çince konuştum diye sevindi, yabanciyim ya hani, konuştuğumu anladığı için ben de sevindim gülümsedim. Ulaaaan o ara bu adam benim dudaklarima yapiştı. Ben buna bi koydum adam yerde. Bağıriyom falan polisler geldi araya girdi.

Polis köşeye çekti beni dedi noldu. Ben de çatpat tarzanca anlattim. Dedim yolda gidiyodum, gördüm, qingwen dedim o da beni öptü ben de vurdum.

Bu polis bana dedi: sen nedidin

Dedim: qingwen dedim

Ula bu polis haykira haykira gülmeye başladi. Ben iyice fitil oldum ama nasil. Polis baya güldü sonra anlattı olayin aslini.

Ulan ben mal,  (请问 Qǐngwèn) afedersiniz yerine tonlamayı yanlış yapip 请吻 Qǐng wěn????Lütfen beni öp demişiim ya la.

Ulaaaaaa saf gibi kaldim bütün polisler bana gülüyo . ulan ben olsam ben de gülerim.

Sonra aldim telefonu translateden polis amirine sordum .

dedim ki:

ULan hadi ben telafuzu yanliş yaptim. Lan bu müptezel mal beni niye öpüyo?

Ben böyle diyince hepsi kahkaha atmaya başladı yine. O beni öpen adam da bana uzaktan uzaktan bakiş atiyo.

Ya varya nasil bi duygu biliyon mu. Hani yağmurlu havada işe gidersin ayakkabina su kaçarda bütün gün değiştiremezsin. Cılıp cılıp ses gelir ayakkabidan çıkarip atmak istersin ama başka giyecek bir şey yoktur hah işte öyle gibi bi durumdayim.

Bu polisler araliksiz 15 dk bana güldü. Sonra amir bana döndü dedi ki . Beni öpen o adam meğer TOP muş./ GAY miş. ERKEK GÜZELİYMİŞ.EŞCİNSELMİŞ.

Ulan ben kalk çine git daha ilk günden, BİR BUÇUK MİLYAR ÇİNLİ ARASINDAN GİT EŞCİNSEL BİRİNİ BUL ONA YOL SOR. TELAFUZUNU YANLIŞ YAP. O DA ZATEN DÜNDEN RAZI ,SANA ÇAT DİYE YAPIŞSIN.

Hay sokayim ben böyle şansa.

Bindim uçağa dımdızlak
Adres sordum çinli adama
Gaymiş meğer yapıştı dudağıma
Polis geldi güldü bana

Ben böyle şansın taaaaaa.

isimli anımız böyledi efendim. 

Lan tonlamaya diikkat et bak.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
5
angry
0
sad
1
wow
0