Çin Başkonsolos Bursu

Çin Başkonsolos Bursu

Çin Başkonsolos Bursu
"Çin Başkonsolos Bursu" Başvurusu Hususunda Duyuru
Bu yazı 2023-09-28 20:53

Bu yazı "Çin İstanbul Başkonsolosluğu" resmi websitesinden alınmıştır.

Orijinal yazıyı görüntülemek için tıklayınız.

Çin İstanbul Başkonsolosluğu'nun sorumlu olduğu bölgelerde bulunan Türk öğrencilerinÇin’in kültürünü ve dilini daha iyi öğrenebilmeleri için motivasyonunu artırmak, Çin-Türkiye beşeri iletişimi teşvik etmek ve iki halkımızın dostluğunupekiştirmek amaçlarıyla, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu "2023 Yılı Çin Başkonsolos Bursu" projesini 28 Eylül tarihi itibariyle başlatmış bulunmaktadır. Detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

1. Başvuru Kapsamı

Başkonsolosluğun sorumlu olduğu iller (İstanbul, Bursa, Kocaeli, Yalova, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Manisa, Çanakkale, Balıkesir) dahilinde, üniversitelerde anabilim dalı Çince veya Çince Mütercim ve Tercümanlık bölümü okuyan, ya da Konfüçyüs Enstitüsü öğrencileri ve seçmeli dersi Çince olan, ya da Çin ile ilgili anabilim dalları hakkında akademik araştırmalar yapan Türkiye uyruklu öğrenciler.

2. Değerlendirme Usulü ve Koşullar

Prosedür olarak öğrenci başvurusu, yeterlilik kontrolü, değerlendirme ve nihai karar uygulanacaktır. Başvuru evrakları aşağıdaki şekildedir:

1) T.C. Kimliği (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi,

2) Transkript (Üniversite 1. sınıf öğrencileri için son sınav sonuç belgesi veya öğretim görevlisi referans mektubu ) ve öğrenci belgesi,

3) “Çin Başkonsolos Bursu” Başvuru Formu ve Niyet Mektubu,

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız

4) Diğer belgeler (Öğretim görevlisi referans mektubu, ödül belgesi, Çince ile ilgili Sertifika Belgesi, Çin kültürü ile ilgili hazırlamış makaleler veya eserler, Çin kültürü ile ilgili etkinliklere katılım belgesi veya kanıtı)

3. Başvuru süreci

Koşullara uygun olan adayların 20Ekim 2023 tarihinden önce “Çin Başkonsolos Bursu” Başvuru Formunu istanbul@mofcom.gov.cn mail adresine .pdf formatında mail atmaları gerekmektedir. Ayrca başvuru formunun çıktısı ve diğer evrakların başkonsolosluğumuza posta ile iletilmesi rica olunur.

Önemli Not: 20Ekim 2023 tarihinden önce teslim alınan başvuru evrakları değerlendirilecektir.

4. Burslar birinci, ikinci ve üçüncü derece olarak derecelendirilecektir.

Başkonsolosluk adres bilgileri:

Ahi Çelebi Cad. Çoban Çeşme Sok. No:4, Tarabya, Sarıyer, İstanbul 

Alıcı :Huiping Deng

Posta gönderirken lütfen "Çin Başkonsolos Bursu" Başvurusu olarak not ekleyiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
1
wow
0