Çin’de vs. Türkiye’de Üniversite Ücretleri

Çin’de vs. Türkiye’de Üniversite Ücretleri

Çin’de vs. Türkiye’de Üniversite Ücretleri

Çin’de vs. Türkiye’de Üniversite Ücretleri

Naber?

Şimdi bak bu yazıda Türkiye’deki üniversitelerde verilen ücretli Çince Bölümleri ve diğer bölümleri eleştiricem ama nasıl üffffff.

Herkese giydiricem.

Bak aşağıdaki yazı bir üniversitenin Çince ile alakalı bölümü için verilen fiyat, burssuz bölüm. Ulan ben bu parayla Çinde -Şangay’da bir üniversitede çince öğrensem yıllık eğitim,yurt ve yeme içme param bunun yarısı kadar.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Mütercim-Tercümanlık Bölümleri, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin Pilotaj ve Spor Yöneticiliği hariç tüm bölümleri, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik (Türkçe ve İngilizce ) Bölümleri, Eğitim Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Mimarlık hariç bölümleri için 65.500 TL’dir.

Türkiyedeki özel üniversitelerde okuyacağına, Çince bölümler için , çık git Çinde oku. Hatta %50 burslu bile bu ünşversiteyi yazma derim. Ulan git çinde Oku. Bak şimdi söz konusu üniversitede okuyup 4. senesinde Merhaba’yı anca diyebilen kişiler var. Bomboş eğitim.At çöpe gitsin. Çin’de oku 1 senede Türkiye’deki 4 seneye bedel.


Şimdi gelelim diğer Bölümlere:

Burslu gideceksen İELTS 5.5 üzeri ve HSK5 bazıları HSK4 istiyor.


Abicim bak bölümlerde ucuz.

Bölümler yıllık 2000$ /4000$ arası . bölümüne göre değişiyor. Tabi bu sadece eğitim ücreti. yıllık yurt ücreti 1000$ desen , yıllık harcamana da 4000$ dolar desen. yani herşey dahil full ücretli yıllık sana 10.000$ max. fiyat.

Türkiyede yıllık sadece eğitim ücreti, mühendislik bölümleri için, 70.000 TL . E bunun yurdu, yemesi içmesi yıllık 100.000 TL rahat harcarsın.

TÜRKİYEDE MEZUN OLUNCA DA EN ERKEN 2 SENE SONRA İŞ BULURSUN.

ÇİNDEN MEZUN OL,HERHANGİ BİR BÖLÜMDEN,BİRAZ DA ÇİNCE BİL. MAXİMUM 1 AY BOŞTA KALIRSIN.

 

TÜRKİYEDEKİ ÖZEL ÜNİVERSİTELER VERGİ LEVHALI HIRSIZ.

 

Tepkiniz Nedir?

like
3
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1