20. Çin Köprüsü Yarışması-2021

20. Çin Köprüsü Yarışması-2021

Çin-yabancı Dil Değişimi İşbirliği Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı büyük ölçekli uluslararası bir Çince yarışması olan “Çin Köprüsü” Çin Yarışması, dünyanın her yerinden genç öğrencilerin Çin hakkında bilgi edinmeleri için önemli bir platform haline geldi ve inşa etti Çin ile dünyanın her yerinden gençler arasında bir köprü.

20. “Çin Köprüsü” Yabancı Üniversite Öğrencileri için Çince Yeterlilik Yarışması’nın Türkiye ön elemeleri, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği ev sahipliğinde ve İstanbul Ocan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleştirildi. kazananlar Çin’deki finallere katılacaklar, diğer kazananlara da katılım sertifikaları verilecek. Salgından etkilenen 2021 “Çin Köprüsü” yarışmasının Türkiye ön elemeleri internet üzerinden yapılacak. Katılımcılar, Çin’in ulusal koşulları hakkındaki çevrimiçi bilgi testine katılacak, yetenek gösterisi videolarını kaydedecek ve bunları organizasyon komitesinin posta kutusuna gönderecek ve gerçek zamanlı çevrimiçi konuşmalara katılacak.

 

2021, “Çin Köprüsü” etkinliğinin 20. yıl dönümüdür. Salgın çevrimdışı yarışmaları etkilemiş olsa da, rekabeti gözden kaçırmak çok fazladır. Çevrimiçi format, İnternet ve multimedya avantajlarından tam olarak yararlanmamızı sağlar. Sahnenin sınırlarını aşmak. Böylece performansta kaligrafi, kağıt kesme, resim ve sahneye yansıması kolay olmayan diğer projeler gibi daha fazla Çin kültürel yeteneği göstermesi mümkün. Tüm Çinli uzmanları, çekim teknikleri ve düzenleme sonrası yöntemlerle daha çeşitli performanslar sunmaya ve Çin kültürünün zenginliğini, zenginliğini ve derinliğini daha fazla açıdan göstermeye teşvik ediyoruz.

Çin kültürünü seven ve tanıyan tüm Türk üniversite öğrencilerinin katılımını sabırsızlıkla bekliyoruz!

 

 

1. Yarışmanın teması: Çin-Türkiye Dostluğu, Dünya Tek Aile

 

2. Yarışma tarihi: (durum göre değişiklik gösterebilir)

20 Nisan-Mayıs 2021: Kayıt

2021 Mayıs sonu: Çin’in Ulusal Koşullarına Dair Çevrimiçi Bilgi [Genel Kültür] Testi (Platform: Anket Yıldızı)

Haziran 2021: Finalistlerin yetenek gösterisi videolarını göndermesi

2021 Temmuz başı: Türkiye’de Online Finaller (Platform: ZOOM)

 

3. Yarışma yöntemi:

Çevrimiçi: Anket Yıldızı (Çin Ulusal Koşulları Bilgi Testi), ZOOM (Final Konuşması).

 

4. Katılımcılar: (KAtılım Şartları)

Türk üniversitelerinde okuyan 18-30 yaş arası, Türk uyruklu, Türkiye’de doğup büyüyen ve ana dili Çince olmayan öğrenciler;

Birinciliği ve ikinciliği kazanan önceki yarışmacılar, üst üste iki kez yarışmaya katılamazlar.

 

5. Yarışma içeriği ve yarışma sistemi:

(1) Yarışmanın içeriği:

1. Çince dil yeteneği (Çince dinleme, konuşma, okuma ve yazma yeteneği);

2. Çin’in ulusal koşulları hakkında bilgi;

3. Kültürel beceriler: müzik (şarkılar, enstrümantal müzik dahil), dans, halk sanatı, akrobasi, hat sanatı, resim, kağıt kesme, dövüş sanatları vb.

4. Kapsamlı öğrenme yeteneği (Eğitim yoluyla, yarışmacıların Çin dili ve kültürünün kapsamlı öğrenimine ve pratik uygulamasına odaklanılır).

(2) Yarışma Sistemi:

Yarışma, soruları çevrimiçi yanıtlayarak, yetenek gösterisi videoları göndererek ve gerçek zamanlı çevrimiçi konuşmalarla gerçekleştirilen üç aşamalı bir seçim sistemi uygular. Yarışmanın toplam puanı, üç turun puanlarının toplamıdır. Genel uygulama planı aşağıdaki gibidir:

İlk tur, Çin’in ulusal koşullarına ilişkin çevrimiçi bilgi testidir (30 dakika) ve ilk 30 yarışmacı, tekrar teste girmek için puanlarına göre seçilir;

İkinci tur bir yetenek gösterisidir (3 dakika) ve video içeriği hazırlanır, jüri tarafından puanlanacak olan belirlenmiş posta kutusuna gönderilecektir;

Üçüncü tur gerçek zamanlı bir çevrimiçi konuşmadır (3 dakika) ve jüri üyeleri tarafından sorulan soruları yanıtlar.

 

§ Referans test seti yarışmanın resmi web sitesinde [bridge.chinese.cn] yayınlanacaktır;
§ Önerilen referans web siteleri: China Net [www.china.org.cn], Xinhua Net [www.news.cn], People Net [www.people.com.cn], China News Net [www.chinanews.com], China Daily [www.chinadaily.com.cn]

6. Yarışma ödülleri ve ödülleri

Yarışma sonuçlarına göre 1 kişi birincilik, 1 kişi ikincilik, 3 kişi üçüncülük ve 5 kazanan ödül seçilecek. Birincilik ve ikincilik ödüllerini kazananlara, sırasıyla finallere katılmaları ve gözlemlemeleri Çin’e gitmeleri . Diğer kazananlar bir katılım sertifikası alacaklardır.

 

(7) Kayıt Yöntemi

Kayıt kurumlar tarafından tavsiye edilmektedir.Her kurumun sorumluları, öğrenci bilgi formu ve kurum kayıt formunu 20 Mayıs 2021 tarihinden önce ci@okan.edu.tr adresine göndermelidir.

(Prensip olarak, sadece kurumların önerileri kabul edilir. Özel durumlar varsa, kendi adınıza kayıt yaptırmanız gerekir. Lütfen bize e-posta ile ulaşın)

Yabancı Üniversite Öğrencileri için 20. “Çin Köprüsü” Çince Yeterlilik Yarışması

Türkiye Bölümü Düzenleme Komitesi

Nisan 2021

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
1
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0