Çince Dizi ve Film İzleyebileceğiniz Platformlar

Çince Dizi ve Film İzleyebileceğiniz Platformlar

Çince Dizi ve Film İzleyebileceğiniz Platformlar

Netflix’te maalesef  sadece sayılı bir kaç tane Çin filmi var.
Bugün sana Çince dizi ve film izleyebileceğin birkaç platformdan bahsedeceğim. 
Bu platformlarda dizi ve filmlerin %80’inde Çince altyazı var..Dizilerin altlarında genelde ingilizce altyazı hiç görmedim ama filmlerin ingilizce altyazısı var.Ama maalesef Türkiye’ye bazı filmler açık değil.Aslında sadece Türkiye’ye değil Çin dışında Bir çok Ülkeye kapalı oluyor bazıları.Ve tabi ki de her dizi veya filmi izleyemiyorsunuz ücretli ve ücretsiz şeklinde filmler ,diziler var. Eğer VİP yaparsanız hepsini izleyebiliyorsunuz .Bunun içinde Çin banka kartınız ya da Wechat pay ödeme yapabiliyor olmalısınız.Yapamazsanız çevrenizde Çinli Bir arkadaşınız varsa onun hesabı üzerinden ortaklaşa yapabilirsiniz.Programların indirlme sayılarını ve puanlamalarını Türkiye’yi baz alarak değerlendirmeyin bence.

AŞAĞIDA VERDİĞİM TAVSİYELERİN HEM TELEFON UYGULAMALARI HEM DE BİLGİSAYAR UYGULAMALARI VAR. 。   。   。   。

爱奇艺 ài qí yì
Bir çok yeni film diziyi satın alıyorlar ve yayınlıyorlar..3,2 puanı var ama kullanan kişi sayısı çok fazla, neredeyse 40 milyon kişi indirmiş.


。   。   。   。

腾讯视频 téng xùn shì pín
Çin’de en çok kullanılan dizi,film,kısa video,spor haber uygulaması.Bu şirket her geçen gün daha çok büyüdüğü için aslında Çin anakarası içerisinde en büyük şirketlerden birisi.Ve genelde bu şirket ilgi çekebileceğini düşündüğü çoğu yapıtı hemen satın alıyor. 3.5 puanı var ve neredeyse 30 milyon indirmesi var.


。   。   。   。

乐视视频 lè shì shì pín

Yukarıda saydığım ilk iki uygulama en çok kullanılanlar.Bu da yine kullanılanlar arasında ve indirme. puanlama çok iyi . 5.0 puanı var ama indirmesi sadece 3 milyon.


。   。   。   。

优酷yōu kù
Bu Çinlilerin kullandığı Youtube gibi düşünebilirsiniz.Eskiden herkes bunu kullanıyordu ama şuan çok az kişi kullanıyor.İçerisinde hala yeni dizi ve filmler paylaşılıyor fakat dediğim gibi çok popüler değil.4.0 puanı var ve neredeyse 23 milyon indirmesi var.Bence efsaneler arasında 1. sırada. 


。   。   。   。

西瓜视频xī guā shì pín

Bu programda fena sayılmaz bence. 4,9 puanı var.16,5 milyon indirmesi var.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
5
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0