Kore'de Eğitim

Kore'de eğitim için bir çok sayfa var fakat benim senin için önerdiğim başka bir sayfa var

Kore'de Eğitim

Merhabaaaaaaa!!!!

Bu sayfada aynı zamanda kore ve korece ile ilgili de yazılar paylaşmaya başladım. Tabi her ne kadar Çinceye kıyasla daha az olsa da artacak.

Kore'ye gidip orada okumak isteyen çok kişi var . Hatta bunu okuyan sen bence gitmek istiyorsun. Bunun için tavsiye vermek istiyorum.HA bu arada bu öyle reklam falan da değil (para almadım yani, zaten bu siteyi o amaşla kurmadım, burada herşey ücretsiz ve şeffaf ). Bunu yazdığımdan onun haberi bile yok.

Şimdi sana tanıştığım mükemmel bir kişiden, onun açtığı sayfadan ve sitesinden bahsedicem. 

"KORESEL EĞİTİM"

"

Koresel Eğitim, Kore’de okumak isteyen öğrencilere tamamen ücretsiz olarak destek sağlamak amacıyla açılmış bir websitedir. Websitenin sahibi Yeşim ATIŞ, 2016 Ocak ayından beri sürekli olarak öğrencilerin Kore’de eğitim görmesi konusunda online destek vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. İlk başta sadece Kimpo Üniversitesi için yardımcı oluyorken şimdi ücretsiz danışmanlık ağını genişletmiş, Seul’deki başka okulların da Türkiye Resmî Tanıtım Elçisi olmuştur. 

"

Bir kere en büyük artısı korede yaşamış olması . Orada hem öğrencilik yapmış hem de Türk öğrencilerine danışmanlık yapmış.

Başka sayfalar da mutlaka vardır ama nedense bana çok samimi ve sıcak kanlı geliyor. Ki kendisiyle tanıştım ve çok çok çok iyi birisi. Mesela bazı sayfalar var amaç sadece para kazanmak. e zaten ilk konuşmaya başlayınca bile bunu anlıyorsun. ama Yeşim ile konuşmaya başlayınca şunu farkettim ilk amacı yardımcı olmak. Çünkü, Türkiye'de çok kişi Kore hayali kuruyor ve onlara düzgün ve doğru cevap verebilen kişi çok az. Ya da kimse muhatap olmuyor.

Diğer bir örnek ; bir soru sorduğunda en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. İyi ve kötü yanlarını hepsini anlatıyor. Bir kere instagram üzerinden canlı yayında kendi gönderdiği öğrencilere bile eksik yanlar varsa söyleyin dedi. Bu çok çok çok ilginçti. Bugüne kadar herkes kendisini övmek için insanlarla konuşuyor ama Yeşim böyle bir şey söyleyince çok ilginç oldum.Zaten öğrenciler eksik bir şey de söylemediler.

Bu kızın herşeyden haberi oluyor. Bazen özel burslar oluyor, hep duyuruyor, yardımcı oluyor. Yeşimin peşini bırakma :)

Bence gidip instagram sayfasına:

https://www.instagram.com/koreselegitim/

İnternet sitesine:

http://koresel.com/

tiktok hesabına :

https://www.tiktok.com/@yesimatis

git bi bak bence . Her sorunun cevabı var.

--

Habu arada yakında korece kaynaklar falan paylaşmaya başlıyorum tekrar. İstediğin bir kaynak olursa yaz.

Bir de hikayeler falan da paylaşayım diyorum. 

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0